Najlepsze wanny spa z przeciwprądem do ogrodu jakie wybrać? - Najlepsze prezenty na święta 2021 - promocje

Najlepsze wanny spa z przeciwprądem do ogrodu jakie wybrać?

Spa w ogrodzie – zabudowane czy na wolnym powietrzu?

Aranżując spa ogrodowe na swojej działce, ma się wiele opcji, jeżeli gra toczy się o jego konstrukcję. Tego rodzaju atrakcje funkcjonują w przeróżnych rozmiarach oraz są zależne od preferencji właścicieli. W zależności od charakterystyki użytkowania wolno je zbudować w wersji otwartej bądź krytej. Jest to nadzwyczaj znacząca sprawa, nad jaką wypada zastanowić się jak najwcześniej, a najpoprawniej już na etapie planowania konstruowania spa. Niezmiernie wielokrotnie zdarza się, iż osoby, jakie decydują się na wyposażenie ogrodu w spa, następnie stwierdzają, że należy było je zaprojektować tak, żeby można było je wykorzystywać przez cały rok, a także w dowolnych warunkach pogodowych. Równolegle dużo osób deklaruje, że konstruowanie kosztownej zabudowy było jednakże zbędnym pomysłem. Reasumując, przed podjęciem decyzji należy się poprawnie zastanowić oraz rozważyć wszelkie za i przeciw.

Spa ogrodowe na otwartym powietrzu

Sporo osób, pragnąc zwiększyć urozmaicenie własnych domów oraz ogrodów decyduje się na wyposażenie ich w nieduże spa na wolnym powietrzu. Takie rozwiązanie kapitalnie sprawdzi się w gorące dni, innymi słowy przez co najmniej połowę roku. Można w owym czasie spokojnie się zrelaksować w komfortowych warunkach, ciesząc się równolegle bezpośrednią bliskością natury. Ta wersja ogrodowego spa, bez zabudowy jest także o wiele bardziej estetyczna, choć to akurat zostaje kwestią gustu. Ma to jednak też wady. Największą z nich jest to, iż całkiem nie chroni przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, deszcz oraz chłód. Czynniki, jakie wykluczają z użytkowania spa na otwartym powietrzu to:
• niska temperatura,
• deszcz,
• wiatr,
• duża ilość smogu w powietrzu (w przypadku budynków zlokalizowanych w mieście).

Jak dostrzega się, wad jest wiele, a większa część z nich dosyć istotna w kontekście tego, w jakim klimacie leży Polska. Warto zatem rozważyć, czy nie prawidłowiej zbudować domowe spa ogrodowe w wersji zadaszonej. Np możesz wtedy kupić basen i jazuzzi w jednym wybierając zewnętrzne swim duo SPA które posiada i basen i jacuzzi w jednym. Jednocześnie możesz mieć własną bieżnie pływacką w domu i cieszyć się relaksem.

Spa w ogrodzie pod wiatą

Kolejna opcja to spa w wersji, która jest pod każdym względem zadaszona, lub chociaż po części osłonięta. Jeśli chodzi o oprzyrządowanie w wanny ogrodowe, jacuzzi, basen, lub saunę, to nie ma to znaczenia, jaką wersję się wybierze. Różnica polega w zasadzie na tym, czy zbuduje się wiatę ochraniająca przed czynnikami atmosferycznymi bądź też do głębi zabuduje spa. Niewątpliwą wadą takiego rozstrzygnięcia jest niemniej jednak fakt, iż traci się bezpośrednią bliskość natury, a przestrzeń rekreacyjną od ogrodu i nasadzeń oddzielają ściany. Mimo wszystko można ten problem zniwelować poprzez wykorzystanie dedykowanych do tego wiat z panoramicznymi oknami. Wiaty do spa w ogrodzie są w większości wypadków do głębi przeszklone, co zezwala na widoczność nie tylko ogrodu, jakkolwiek również nieba. Są one tak zaprojektowane, aby zmniejszyć odczucie faktu, że nie przebywa się na zewnątrz. Tego typu wiaty są dostępne w bardzo estetycznych wariantach, które nie szpecą ogrodów, a nawet wpisują się przyzwoicie w ich architekturę. Mogą posiadać różne kształty. Wiaty buduje się na różne sposoby oraz mogą mieć one zróżnicowane kształty. Ich wygląd nie zaburza estetyki ogrodów. Niewątpliwą zaletą jest jednakże to, że chronią przed wiatrem, deszczem, a także mrozem. Dużą zaletą zabudowanych spa jest także to, że nawet w mroźne zimowe dni można z nich bezproblemowo korzystać. Bez wątpliwości daje to o dużo większe możliwości wykorzystania obiektu.

Jaka wersja spa jest tańsza?

Biorąc pod uwagę, że samo wyposażenie spa w ogrodzie może być takie samo, obojętnie od tego, czy będzie to wersja otwarta, czy zamknięta, ta druga opcja jest siłą rzeczy dużo droższa. To kosztów wyposażenia wypada jeszcze doliczyć koszy budowy przeszklonej wiatry na drewnianym lub też metalicznym szkielecie. Czasami są to dość wielkie koszty, jakie niemniej jednak warto ponieść, jeżeli chce się użytkować obiekt cały rok. Na rynku osiągalne są gotowe zabudowy, które można zakupić pod wcześniej wybrany wymiar, co zdecydowanie upraszcza inwestycję. Osiągalne są niezwykle rozmaite rozmiary, w takim razie wybór nawet wielkiego nie stanowi problemu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *